Ο κύριος Κοκ

Η τέταρτη ενότητα των εργαστηρίων δεξιοτήτων έχει τίτλο Δημιουργώ και Καινοτομώ – Δημιουργική σκέψη και πρωτοβουλία. Στα πλαίσια της συγκεκριμένης ενότητας εκπονήθηκε πρόγραμμα κυκλοφοριακής αγωγής με τίτλο “Ο κύριος Κοκ” από το τμήμα Α΄2. Με τους μαθητές μάθαμε πως να περνάμε τον δρόμο απέναντι και πως να προστατεύουμε τον εαυτό μας με κράνος και ζώνες όταν κυκλοφορούμε στον δρόμο. Οι μικροί μαθητές μας όμως βιάζονταν να μάθουν να οδηγούν και έτσι βγήκαμε στους δρόμους… Μάθαμε τα σήματα, φτιάξαμε αυτοσχέδια αυτοκίνητα και πίστα για να μάθουμε να οδηγούμε σωστά! Όταν όλα ήταν έτοιμα δώσαμε και εξετάσεις για να πάρουμε το πρώτο μας δίπλωμα. Υπεύθυνοι οδηγοί από μικροί! Αφού τη ζωή μου αγαπώ, τα σήματα πάντα θα κοιτώ, ζωές στα χέρια μου κρατώ!

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.