Τελική Σχολική Γιορτή

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της και γιορτάσαμε με τα παιδιά όλα όσα μάθαμε και όσα ζήσαμε! Οι εκδηλώσεις κράτησαν δύο μέρες με την πρώτη μέρα να παρουσιάζουν τα παιδιά της Α’ Δημοτικού ένα θεατρικό και τα παιδιά της Γ’ και της ΣΤ’ Δημοτικού χορευτικά. Η γιορτή άρχισε με τους μικρούς μαθητές που παρουσίασαν ένα θεατρικό και ποιήματα για την κυκλοφοριακή αγωγή ενώ χόρεψαν και τραγούδια. Στην συνέχεια, οι μαθητές της τρίτης δημοτικού παρουσίασαν δύο τραγούδια στην νοηματική. Την σκυτάλη έλαβαν μαθήτριες της πέμπτης και έκτης τάξης που χόρεψαν και έπειτα οι μαθητές της έκτης που τραγούδησαν και αποχαιρέτησαν με ένα πολύ συγκινητικό λόγο το σχολείο και τις δασκάλες. Το σχολείο για να τιμήσουν τα παιδιά επισκέφτηκαν και πολλοί άνθρωποι από το Δήμο Δυτικής Αχαΐας, την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος και το Πανεπιστήμιο Πατρών όπου έφεραν μια παράσταση Καραγκιόζη για τα παιδιά καθώς και γλυκά και δώρα. Την δεύτερη μέρα οι εκδηλώσεις συνεχίστηκαν με γυμναστικές επιδείξεις και παιχνίδια στην αυλή.

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.