Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Μετά από πολλές μέρες προετοιμασίας το θεατρικό της χριστουγεννιάτικης γιορτής ήταν έτοιμο. Οι μαθητές της Α’ και Β’ Δημοτικού με τη βοήθεια των δασκάλων τους διάλεξαν το έργο και έφτιαξαν τα σκηνικά και τα κουστούμια. Την επιμέλεια της γιορτής είχε η εκπαιδευτικός του Α΄2 τμήματος. Ο Φον κουραμπιές και ο Κόμης Μελαμακαρόνης εμφανίστηκαν στη σκηνή και η μάχη τους ήταν πολύ σκληρή. Στο τέλος όμως κατάλαβαν πως οι τσακωμοί και οι διαφωνίες δεν έχουν κανένα νόημα και φέρνουν μόνο στενάχωρες στιγμές. Το μήνυμα της φιλίας και της αγάπης ήταν το ηχηρό μήνυμα της γιορτής όπως αρμόζει και στις γιορτινές αυτές μέρες! Ο Άγιος Βασίλης εμφανίστηκε και μας έφερε τα δώρα μας και έτσι όμορφα αποχαιρετήσαμε τους μικρούς μαθητές για τις διακοπές των Χριστουγέννων. Καλά Χριστούγεννα!

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.